Jdi na obsah Jdi na menu
 


Členská schůze SDH Loučim

4. 4. 2008

 

Článek pro Domažlický deník o průběhu členské schůze dne 28. března 2008

Prvním bodem bylo hodnocení hasičského plesu, který se v letošním roce vydařil.

Podle pokladníka Milana Zimmermanna byly všechny finanční záležitosti v pořádku a čistý zisk 13 169 korun byl o čtyři tisíce vetší než v loňském roce.

 

„Pokud mám informace, v okolních obcích bylo na hasičských bálech poloprázdno,“ řekl velitel sboru Josef Šváb ml., „my jsme měli problém umístit návštěvníky do plného sálu. Máme ale mezi sebou členy, kteří nebyli schopni zaplatit ani těch 70 korun vstupu.“

Jako odborný zásah si připsali také odklízení spadaných větví na silnici pod hřbitovní zdí po orkánu Emma 1. března odpoledne, kterého se zúčastnili Josef Šváb, Jaroslav Široký, Jiří Grösl a Otakar Blahut.

Na jaro si v Loučimi naplánovali tři akce. Zprovoznit hydrant nad hřištěm, vyčistit požární nádrž, která v letním období slouží i jako koupaliště a dobře se připravit na okrskovou soutěž 10. května v sousedním Libkově. Ta bude spojena se 105. výročím založení tamního sboru. A ještě jednu akci, pojatou spíše jako odměnu, plánují dobrovolní hasiči. Pokud bude volný termín, chtějí v pátek 2. května vyrazit do Prahy na exkurzi letiště v Ruzyni, jejíž součástí je také prohlídka nejmodernější hasičské stanice  v České republice. Zájezd má na starosti revizor Josef Panoš: „Přihlásit se může každý, nejen členové sboru. Vybrali bychom si trasu pro 42 lidí, cena je 3500 korun. To se zaplatí z hasičské pokladny, příspěvek na autobus bude 250 korun, tolik bude stát cesta každého účastníka. A když nedáme tolik lidí z Loučimi, oslovíme hasiče z Libkova.“

Posledním oficiální bodem schůze bylo rozhodnutí zakoupit ještě jednu nabíjecí svítilnu a pár vysílaček, které budou k dispozici nejen hasičům, ale i pro potřeby obce.