Jdi na obsah Jdi na menu
 Zpráva o výsledcích v soutěži o Zlatý erb webových stránek obcí a měst

V soutěži o Zlatý erb webových stránek jsme se umístili na 15. místě – ze sedmnácti přihlášených je to třetí místo od konce…
Hodnotila se následující kritéria:
a) povinné informace;
b) úřední deska;
c) doporučené a doplňkové informace;
d) ovládání webu, navigace a přehlednost stránky;
e) výtvarné zpracování;
f) bezbariérová přístupnost.

Na prvním místě se umístily Nečtiny (650 obyvatel) 4,07 bodů. 2. Vrčeň (326) 3,96 bodů – druhé místo v roce 2005. 3. Řenče (892) 3,79 bodů.
Cenu veřejnosti získaly Němčovice (pošta Břasy) 132 obyvatel.

Průměr hodnocení Loučimi byl 2,46 bodů, před námi Mezholezy dosáhly 2,53, Stráž 2,71, Kostelec 2,71, Broumov a Zvíkovec shodně 2,91 bodů – rozdíl tedy není nikterak dramaticky propastný.
Vylepšit – pokud se chceme zúčastnit příštího ročníku a posunout se trochu výš – je třeba všechno. Povinné informace (dávaly se dohromady na poslední chvíli), úřední deska – co na desce venku, to musí být na webu, ovládání webu (možná jsou stránky, na něž je nutno se složitě proklikávat) a nakonec i výtvarné zpracování – i když tady bych si dovolil polemizovat, protože některé weby před námi mají výtvarné zpracování horší – podle mého subjektivního názoru. Subjektivní je samozřejmě i názor porotců (kromě povinných informací, daných zákonem) a tak myslím není nutno věšet hlavu anebo hledat provaz a vhodný trám na půdě nebo dostatečně silnou větev na stromě. Stránky jsou určeny hlavně lidem, ať už místním, anebo odjinud a s jejich návštěvností můžeme být spokojeni – jestliže to bylo v listopadu 1227 návštěv, v prosinci zde bylo 1573 lidí, v lednu 1754, v únoru 1884 a dnes (26.3.) v sedm večer to bylo 1827 – měřeno systémem estranky.
Myslím, že účast v soutěži byla dobrou zkušeností, stránky se budu snažit udržovat aktuální a pokud bude v obci tak čilý společenský život jako dosud, nebude s jejich návštěvností problém.
Z. Huspek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář