Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vznik a činnost fotokroužku

26. 11. 2010

Když jsme počátkem roku 2010 uvažovali o využití nové dětské klubovny v přízemí obecního úřadu, byl jedním z nápadů založit fotokroužek.
Kdo jej povede bylo celkem jasné. Podle čeho se děti budou učit moc jasné nebylo, že tomu ale budeme muset dát nějaký systém bylo nabíledni. V té době jsem měl pohromadě téměř polovinu jakési učebnice pro začínající digitální fotografy (psanou pro jiné účely) a taky byla možnost jejího dalšího využití.
Kroužek jsme spustili v březnu, scházeli jsme se jednou za 14 dní a na každé schůzce jsme probrali jednu kapitolu návodu.
Kapitolu dostal každý člen taky pěkně vytištěnou ve formátu A4.
Do prázdnin jsme véceméně probrali celý návod, přes prázdniny jej úspěšně zapomněli a tak jsme v říjnu začali znovu (tady bych ovšem dětem křivdil, co k focení potřebují vědět samozřejmě nezapomněly).
Propracovali jsme se v prezentaci svých fotovýtvorů - každý člen kroužku je zde představen několika slovy, následují jednotlivé galerie.
Cíl našeho snažení je prostý - po jednom, dvou letech práce ve fotokroužku by měl každý jeho člen vědět, k čemu je digitální foťák dobrý a hlavně - jak to udělat, aby z něho vyprodukoval solidní obrázek.
Je to málo? Myslím, že nikoliv. Každá činnost, kterou člověk v dětství či mládí zvládne, se v budoucnosti hodí!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář